Vítejte na stránkách ProHistoric.cz zaměřených na informace o historických sportovních automobilech. Smyslem těchto stránek je přinášet aktuální a nezkreslené technické informace o stavbě a provozu historických sportovních automobilů.

Jedná se o čistě privátní aktivitu bývalých členů technické komise FAS AČR, jejíž prvotním účelem je po několikaleté sběratelské činnosti zpřístupnit dobové předpisy FIA a národních autoklubů.

 

Jakékoliv dotazy či žádosti o konzultace ke stavbě historických sportovních automobilů, prosím posílejte na email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

Velmi dobrá zpráva pro všechny příznivce historického motorsportu ! FIA zpřístupnila databázi homologačních listů a dobových Příloh J.

 

Stavba HSA

Zde najdete základní informace jak postupovat při stavbě historického sportovního automobilu. Jakou sportovní disciplínu vybrat. Jak vybavit dokumenty potřebné k provozu vozidla nebo, Jak vybrat vhodné vozidlo pro přípravu sportovního automobilu. více zde...

Bezpečnostní výbava

Klíčové informace o základních bezpečnostních prvcích. Podrobný přehled předpisů pro jednotlivé oblasti jako: bezpečnostní nádrž, sedačky, bezpečnostní pásy, bezpečnostní rám a hasící přístroje.

Archiv

V sekci Archiv najdete PDF kopie dobových přepisů (Příloha J, NSŘ) od roku 1965. Jedná se o nezbytné informace z hlediska stavby historického vozidla pro jednotlivé periody. V sekci máme pro Vás i kopie Kalendářu FIA, ve kterých si mužete ověřit zda se Vaše vozidlo někdy mohlo účastnit podniku zapsaného do FIA kalendáře. Položka literatura skrývá přehled knih, které používáme při konzultaci Vašich dotazů.

Jakýkoliv návrh na zlepšení nebo rozšíření stránek, prosím posílejte na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript Budeme rádi za Vaše názory!

 


Copyright 2011-2020
Jakýkoliv návrh na zlepšení nebo rozšíření stránek, prosím posílejte na info@prohistoric.cz, Budeme rádi za Vaše názory!
Počet zobrazení článků : 247162