Hlavní stránka Hasící přístroje

Praktický výklad k hasícím přístrojům (HP) a hasícím systémům (HS).

 

Revize HP a HS – pro motoristický sport platí použitelnost od data výroby dva (2) roky, nebo dva (2) roky od data provedení revize.

Označením pro umístění HP a vnějšího ovládání HS je červené písmeno E v bílém poli olemované červeným kruhem s průměrem 10cm. Nezaměňovat za bílé E v červeném poli, které se používalo tak před 20 lety a dnes se občas na historických vozech ještě vyskytuje.

Nejčastější problémy:

  • označení
  • Spatne_znaceni_odpojovace

    Spatne_znaceni_odpojovace

  • upevnění
  • Pouze kovové rychlospony jsou povoleny pro HP, v žádném případě textilní, nebo plastové, které k HP dodávají někteří výrobci! Pro HS pouze spony se šroubovými spoji (ne rychlospony, které dodávají se systémem někteří výrobci), uznávány jsou i tzv. „vodní pásky“ velkého průměru.

Doporučení: Je vhodné umístit HP do tzv. „kolíbky“, která zajistí polohu přístroje i při silném nárazu a navíc stabilizuje přístroj v pevné poloze, bez možnosti pohybu a tím zabraňuje uvolňování spojů (podobně jako u všech HS).

Rada: Hasící přístroje 2kg prodává IKEA za 349,- Kč pro zákazníky s kartou a za 449,- Kč. Stav 01/2012.

Hliníkové hasící přistroje 2kg prodává LIDL jednou, dvakrát do roka za 250,- až 300,- Kč. Stav 10/2011.

Případné úlevy z předpisů FIA řeší Národní sportovní řády.

 


Copyright 2011-2022
Jakýkoliv návrh na zlepšení nebo rozšíření stránek, prosím posílejte na info@prohistoric.cz, Budeme rádi za Vaše názory!
Počet zobrazení článků : 397079